O Nas

Kim jesteśmy?

WegAna to firma dostarczająca na polski rynek ogrodniczy nasiona warzyw, ziół i kwiatów oraz ekologiczne nasiona na kiełki i mikrolistki.

Ta wyselekcjonowana oferta zawiera nasiona o wysokiej zdolności kiełkowania, odporne na wiele chorób charakterystycznych dla danego gatunku, dające wyjątkowe plony – warzywa o wyśmienitym smaku, aromatyczne zioła i piękne kwiaty. Wiele nowych odmian marki WegAna to unikatowe propozycje, niedostępne w asortymencie innych firm.

Choć spółka WegAna została powołana do życia stosunkowo niedawno – w lipcu 2019 roku – to stoi za nią prawie 30 lat doświadczenia na rynku nasiennym. Założycielka firmy – Anna Rutkowska – absolwentka Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zajmowała się hodowlą odmian, produkcją, konfekcjonowaniem oraz sprzedażą nasion w największych polskich firmach nasiennych.

WegAna - Producent Nasion Warzyw, Ziół i Kwiatów
Poznaj Naszą Historię

Poznaj Naszą Historię

WegAna

Dzięki znajomości oferty producentów nasion z wielu krajów świata WegAna może zaproponować swoim Klientom wyjątkowe produkty. Obecnie ok. 60% nasion warzyw dostępnych w asortymencie WegAna stanowią nasiona renomowanej czeskiej spółki MoravoSeed. Ta prywatna firma hodowlano-nasienna może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem na rynku i ponad 350 własnymi odmianami warzyw. W przeciwieństwie do wielu holenderskich firm nasiennych, które skupiają się na odmianach warzyw o cechach ułatwiających transport i przechowywanie, MoravoSeed stawia na odmiany wyjątkowe pod względem smaku i zapachu.

Wszystkie torebki oznaczone marką WegAna – dedykowane ogrodnikom-hobbystom – są gwarancją najwyższej jakości. Zapraszamy do wspólnego odkrywania smaków i zapachów warzyw.

Poznaj Nasze Atuty

Co nas wyróżnia?

Wiedza Ekspercka
+30lat Doświadczenia
100% Naturalne Ogrodnictwo
Bezpieczeństwo Użytkowania