Poznaj Nasze Cele

Nasza Misja

Ogrodnictwo to nasza praca, ale przede wszystkim pasja, która łączy w sobie ważne dla nas wartości, takie jak ekologia, zdrowe odżywianie czy aktywny wypoczynek. Uważamy, że spędzanie czasu w ogrodzie, na działce, tarasie czy balkonie oraz własna uprawa warzyw, ziół czy kwiatów może być dla każdego źródłem radości i satysfakcji.

Jednocześnie chcemy sprawić, aby ogrodnik-hobbysta miał dostęp do nasion najwyżej jakości, o wysokiej sile kiełkowania, w pełni dostosowanych do naszych warunków klimatycznych. Chcemy dawać mu pewność plonowania i zaskakiwać nowościami, dbając o dostępność nasion odmian warzyw odpornych na choroby, które pozwolą na uprawę bez używania środków ochrony roślin, w czystym, ekologicznym środowisku.

Rozwój marki WegAna chcemy oprzeć na partnerskiej współpracy z dystrybutorami, tradycyjnymi sklepami i centrami ogrodniczymi, które dają gwarancję fachowej obsługi oraz sklepami internetowymi umożliwiającymi wygodne zakupy bez wychodzenia z domu i ułatwiającymi Klientom dostęp do rzadkich odmian.

Wegana Pomidor Odat

Zdrowie i Smak

Naturalne Uprawy

W czasach przemysłowej uprawy na wielką skalę warzywa pokonują setki kilometrów od producenta do sklepu, a później na nasz stół. Często bardziej niż smak danej odmiany liczą się takie jej cechy, które ułatwiają transport i przechowywanie w niekorzystnych warunkach. Wielu z nas niejednokrotnie mogło się przekonać, że warzywa z ogródka czy działki smakują zupełnie inaczej, niż te ze sklepu, że tylko własna, ekologiczna uprawa może dostarczyć nam smacznych i zdrowych produktów.

Rośliny są naturalnym rezerwuarem witamin, mikroelementów i innych substancji odżywczych, ale – aby ich korzystny wpływ na nasz organizm nie został zaprzepaszczony – musimy mieć pewność, że nie spożywamy choćby śladowych ilości substancji szkodliwych – pozostałości po nawozach sztucznych czy środkach ochrony roślin.

Aby uniknąć tego ryzyka oferujemy nasiona odmian o wysokiej odporności lub tolerancji na choroby charakterystyczne dla danego gatunku – dzięki temu poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, bez konieczności chemicznego wspomagania i ochrony.

Dodatkowo w ofercie marki WegAna znajdziecie Państwo nasiona BIO, które powstały w ekologicznym procesie produkcji. Taki materiał siewny pochodzi z plantacji nasiennej, na której przy uprawie roślin nie używa się środków ochrony roślin, nawozów sztucznych i nie stosuje się herbicydów – chwasty są zwalczane wyłącznie metodami mechanicznymi.

Cały proces produkcji ekologicznej podlega kontroli na każdym jej etapie, a produkty uzyskane z takiej uprawy otrzymują specjalny certyfikat. Nasiona pochodzące z upraw ekologicznych są sprzedawane w opakowaniach z unijnym logo produkcji ekologicznej – to kształt liścia złożony z białych gwiazdek na zielonym tle. Taki symbol oznacza, że w procesie produkcji nasion spełniono wszystkie wymogi Unii Europejskiej dotyczące ekologicznej uprawy roślin.

I właśnie takie nasiona proponujemy w linii nasion na kiełki i mikrolistki. Tylko nasiona ekologiczne dają gwarancję, że spożywane przez nas kiełki i mikrolistki, powstałe w bardzo krótkim procesie uprawy, pozbawione są nawet śladowych ilości preparatów chemicznych.